Dwa lata KRZ – wpływ i rozpoznanie wniosków o ogłoszenie upadłości

Od grudnia 2021 roku obowiązują przepisy przewidujące prowadzenie spraw upadłościowych w systemie elektronicznym – Krajowym Rejestrze Zadłużonych.

Zgodnie z moimi analizami, w okresie 2 lat obowiązywania systemu KRZ opublikowano ogółem 45.626 obwieszczeń o wpisaniu do repertorium wniosku o ogłoszenie upadłości, zaś postanowienia o ogłoszeniu upadłości wydano w 32.027 sprawach.

W poniższym wykresie przedstawiam ilość spraw w poszczególnych miesiącach.

Na koniec ważne zastrzeżenie: zbieram dane posługując się moim autorskim mechanizmem wyłącznie w celach edukacyjnych. Dane uzyskiwane w systemie KRZ, przynajmniej dostępne dla zwykłego użytkownika pochodzą z obwieszczeń publikowanych w ramach dostępu publicznego. Dane te są bardzo niejednolite, często błędne lub zapisane na różnych schematach. Ich analiza jest czasochłonna i wymagająca znacznych zasobów, więc mogą zdarzyć się błędy. Jeżeli zauważysz jakiś błąd i chciałbyś się swoim znaleziskiem podzielić zapraszam do kontaktu przez formularz kontaktowy dostępny w dziale „kontakt„. Każdą uwagę traktuję z pokorą i przyjrzę się jej, żeby polepszyć wyniki analizy w przyszłości.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *